Hakkımızda

Fizyoterapist MERYEM ŞEKER

Merhabalar İstanbul Bilgi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. 2 yıldır Anadolu yakasında Özel bir Tıp Merkezinde hizmet vermekteyim. Bu süreçte mesleğimle ilgili kendimi geliştirmek adına çeşitli eğitimler aldım. Yeni çıkan gelişmeleri, tedavi yöntemlerini yakından takip etmekteyim. Aynı zamanda bazı sebeplerden dolayı kliniğe gidemeyen hastalar için evde fizik tedavi hizmeti veriyorum.

Hizmet verdiğim alanlar ;

  • Ortopedik Rehabilitasyon ( Skolyoz, Menisküs Bağ Yaralanmaları, Kalça-Diz Protez sonrası, Kırık sonrası, Bel-Boyun-Sırt ağrıları, Donuk Omuz (Frozen shoulder), Karpal Tünel Sendromu,  Fıtık tedavisi)
  • Pediatrik Rehabilitasyon (Serebral Palsi (CP), Ayak Deformiteleri, Tortikollis, Spina Bifida, Down Sendromu, Brakial Pleksus)
  • Geriatrik (Yaşlılığa Bağlı) Rehabilitasyon :  hastanın fizyolojik ve patolojik durumuna göre özel rehabilitasyon programlanır
  • Romatizmal Ağrılar (İltihaplı Romatizma, Kireçlenme
  • Kişiye Özel Egzersiz Programı
  • Nörolojik Rehabilitasyon (Felç-İnme, MS, Parkinson, Yüz felci, Kas Hastalıkları,)

Ayrıca aldığım eğitimler doğrultusunda : Manuel Terapi , Akupunktur Tedavisi (migren-alerji-zayıflama-sigara bırakma), Refleksoloji, Kupa Tedavisi, Elektroterapi, Klinik Masaj, Kinezyolojik Bantlama tekniklerini gerek duyduğum hastalarıma uygulamaktayım.

Hasta memnuniyeti birincil ilkem; hastayla iletişim, hastaya güven verme, pozitif düşünceyi sağlama, güler yüzlülük, hastalığa ve ezbere dayalı değil hastaya özgü rehabilitasyon hassasiyet duyduğum konulardır.

EVDE FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON NEDİR ?

Fizik tedaviye gereksinimi olan bireylerin kendi evlerinde Fizyoterapist eşliğinde birebir çalışarak aldıkları tedavidir. Hekim tarafından tanısı konulmuş olan hastalarımızın fizyoterapi muayenesini ücretsiz bir şekilde kendi evlerinde yaparak hastaya uygun fizik tedavi yöntemini belirliyoruz. Daha sonra hasta veya hasta yakını isterlerse kendi evinde Rehabilitasyona devam edebiliyoruz.

“Evde fizik tedavi nasıl yapılır?” Bu soru, birçok hasta ve yakınlarının sıklıkla sorduğu sorulardan biridir. Evde fizik tedavi, bir fizyoterapist tarafından yapılmalıdır. Bir uzman hekim tarafından teşhis edilen ve durumu stabil olan hastalar bir fizyoterapist tarafından değerlendirilecek ve değerlendirme sonuçlarına göre uygun bir tedavi planı belirlenecektir. Hastanın alması gereken tedavi sayısı hastanın durumuna ve hastalığına bağlıdır Fizyoterapistin önerilerine göre hastanın her hafta alması gereken fizyoterapi tedavisi hasta veya hasta yakınları ile birlikte kararlaştırılır. Hasta ve fizyoterapist için uygun tarih ve saati belirleyerek Fizyoterapist, elektroterapi ekipmanları ve uygun fitness ekipmanları ile hastanın evine gider. Tedavi sürecinde fizyoterapistin uygun görmesi halinde elektroterapi, manuel terapi, kupa terapi, bantlama, refleksoloji ve kuru iğneleme gibi bütünleyici tedavi yaklaşımları uygulanabilir.

Rs-service

Kişiye Özel Fizik Tedavi Programı

“Hastalık yoktur, hasta vardır” sözü tıpta oldukça bilinen ve benimde benimsediğim bir sözdür.

Rs-service

Zamanınız size kalsın

Fizik tedavi için yolda zaman harcamaktansa, evde fizik tedavi hizmeti almak daha avantajlı ve tercih sebebi olmaktadır.

Rs-service

Evde Fizik Tedavi Konforu

Yatağa bağımlı ve evden çıkmakta zorluk yaşayan hastalar başta olmak üzere birçok hasta grubu evde fizik tedavi hizmeti almaktadır.

Rs-service

Size Uygun Tedavi Saatleri

Evde fizik tedavi hizmeti almanızın en büyük katkılarından biri ise, sizlere en uygun gün ve saatlerde olacağından devamlılığının kolayca sağlanmasıdır.

Misyonumuz

Fizyotomia Evde Fizik Tedavi ve Danışmanlık sitesi İstanbulun tüm ilçelerindeki Evde Fizik Tedaviye ihtiyaç duyan hastalara hakettikleri en iyi tedaviyi alabilmeleri için kurulmuştur.  Hedefim hastalarıma mesleki tecrübelerim ve aldığım eğitimler doğrultusunda ihtiyaç duydukları en iyi tedaviyi vermektir. Ağrıları azaltmak, yaşam kalitesini arttırmak, engelliliği ortadan kaldırmak ve sağlıklı bireyler oluşmasına katkı sağlamak en büyük mutluluk sebebimdir.

manuel terapi
pilates
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?